بازداشت همسر بازیگر مشهور  ی . ر

در روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر ممنوع الخروج شدن همسر مهناز افشار که مدیر شرکت رشد و واردکننده دارو می باشد منتشر شد اما امروز توسط دادستان تهران اعلام کرد که این فرد با قرار وثیقه 29 میلیارد تومانی بازداشت شده است.  ی . ر که مدتی را به عنوان مدیر شرکت رشد و برای وارد کردن دارو با هلال اهمر کشورمان فعالیت می کرده است اما گویا تخلفات متعددی در این شرکت رخ داده است که ی . ر به عنوان متهم ردیف اول این پرونده مورد پیگرد قرار گرفته است.

بازداشت مدیر شرکت رشد بنام ی . ر

دادستان تهران خبراز بازداشت متهم شرکت رشد با وثیقه 29 میلیارد تومانی داد.
بازداشت (ی.ر) همسر بازیگر اصلاح طلب با صدور قرار وثیقه 29 میلیاردیبه گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مدتی است که خبرهایی از تخلفات شرکت رشد وابسته به سازمان هلال احمر در رسانه ها منتشر شده است.

شرکت رشد وابسته به هلال احمر در آلمان بود که نقش واسطه برای خرید تجهیزات به هلال احمر را ایفا می کرد و مالک آن (ی . ر ) فرزند یکی از مشاوران دولت قبل و همسر یکی از بازیگران سینما است.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر پیشتر با اعلام این که دادستانی تهران به طور ویژه در حال بررسی پرونده متهم شرکت رشد هلال احمر که هم اکنون منحل شده است، می باشد، گفته بود: این متهم که فرزند یکی از دولتمردان دولت نهم هست تا اطلاع ثانوی ممنوع الخروج است.

ضیایی ریئس جمعیت هلال احمر می گوید: جمعیت هلال احمر خریدی از طریق این شرکت صورت داده بود و تجهیزات خریداری شده در اختیار هلال احمر نیز قرار گرفت اما مبلغی که جمعیت پرداخت کرده بود ، گویا به فروشنده پرداخت نشده بود و فروشنده هم درخواست مبلغ می کرد.

میزان تخلف چقدر است؟

رقم های متفاوتی برای میزان بدهی شرکت رشد بیان می کنند. برخی میزان بدهی را دو میلیارد دلار می دانند و به گفته ضیایی اختلاف حساب مطرح شده در این پرونده یک میلیون و 800 میلیون دلار برآورد شده است و مالک این شرکت (ی.ر) ممنوع الخروج است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در آخرین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به این سوال که آیا فردی به نام «ی.ر» درباره موضوع واردات دارو در دولت قبل بازداشت شده است یا خیر؛ از این پرونده اظهار بی‌اطلاعی کرد.

صدور قرار وثیقه 29 میلیارد تومانی برای متهم شرکت رشد

حال عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در هشتمین نشست دادستانی  از صدور قرار وثیقه 29میلیارد تومانی برای متهم شرکت رشد خبر داد.

دادستان تهران می گوید: متهم شرکت رشد وابسته به سازمان هلال احمر که پرونده وی با اعلام شکایت سازمان هلال احمردر دادسرای کارکنان دولت تحت رسیدگی است، بازپرس برای این متهم قرار وثیقه 29 میلیارد تومانی صادر کرد که به لحاظ عجز از تودیع وثیقه به زندان معرفی شده است.