باقر قالیباف و حسام الدین اشنا


حسام الدین آشنا روز گذشته با توئیت مطلبی در حساب شخصی خود، باعث شد تا انتقادات شدیدی متوجه وی گردد در همین رابطه مشاورین حاج محسن رضایی و باقر قالیباف شهردار تهران، نسبت به این مطلب واکنش نشان داده و از حسام الدین آشنا در مورد انتشار این مطلب انتقاد کردند  در ادامه به متن نوشته انتقاد آمیز محسن رضایی و باقر قالیباف به حسام ادین آشنا را می خوانیم.


متن نوشته انتقاد آمیز محسن رضایی و باقر قالیباف به حسام ادین آشنا

مشاوران محسن رضایی و محمد باقر قالیباف طی یادداشت های جداگانه ای به پست توئیتری حسام الدین آشنا واکنش نشان دادند. محسن رضایی از اولین اشخاصی بود که وارد سنگرهای مباره با دشمن بعثی شد و سپاه پاسدارن را در طول سالهای دفاع مقدس فرماندهی کرد امروز نیز با احساس نیاز به پوشیدن لباس نظام، مجددا امادگی خود را برای حضور در سنگر دفاع از آب و خاک میهنمان اعلام کرده است.
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکلهای گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، "مهدی وکیل پور" مشاور محسن رضایی طی یادداشتی در پاسخ به پست توئیتری حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور نوشت آقای آشنا،  بروید خدا را شکر کنید آقا محسن ها و باقرها حجب و حیایشان اجازه نداد تصاویر سرهنگی آقای حقوقدان را منتشر سازند.

مشاور جوان محسن رضایی خطاب به مشاور فرهنگی حسن روحانی ضمن یادآوری مسئولیت های روحانی در زمان جنگ تحمیلی نوشت تلاش برای کسب قدرت باعث شد روحانی  در روز مناظره، چشم بر سرهنگی خود ببندد و خود را حقوق دان بنامد.

متن کامل یادداشت مشاور محسن رضایی به حسام الدین آشنا:

«پاسخى به حسام الدین آشنا»

در اواسط دهه هفتاد در فیلم آژانس شیشه ای دیالوگی وجود داشت که سلحشور  خطاب به حاج کاظم بیان داشت : «دهه ات گذشته مربی! »آن زمان با خودم می گفتم مگر ممکن است در کشور ما روزی چنین جمله ناسپاسانه ای به بچه های جنگ گفته شود؟ تا مناظرات انتخاباتی سال 92 پیش آمد و آقای روحانی حرف از اینکه حقوق دان است و سرهنگ نیست پیش کشید!
بگذریم که اوضاع آشفته منطقه و ضرورت امنیت کشور  همچنان هوشیاری بچه های جنگ را می طلبد.
اما همه ماجرا این نیست، اگر کسی نداند آقای روحانی خودش می داند که در زمان جنگ لباس سرهنگی بر تن داشت و  در جبهه ها مسئولیت هایی چون ریاست قرارگاه  رعد را بر عهده داشت، اما تلاش برای کسب قدرت باعث شد روز مناظره ، چشم بر سرهنگی خود ببندد و خود را حقوق دان بخواند. به خصوص با آن لحن گزنده سرهنگی را چنان ادا کند که گویی آن را چیزی خلاف ارزش های ملت بداند.

اما جناب سرهنگ روحانی ! بدانید سربازی نظام و تلاش برای امنیت مردم همچنان باعث افتخار است و لزومی ندارد شما سرهنگی و سربازی خود را حاشا کنید.
آقای آشنا ، شما که اصطلاحات القایی  آقای روحانی را طعن نیروهای انقلاب کرده اید ، بروید خدا رو شکر کنید که آن زمان محسن ها و باقرها حجب و حیایشان اجازه نداد تصاویر سرهنگی آقای حقوقدان را منتشر سازند که اگر می کردند، سرنوشت انتخابات شاید چیز دیگری می شد.

اللّهمّ أحسن عاقبتنا فی الامور کلّها و أجرنا من خزی الدّنیا و عذاب الآخرة.

"حسین قربانزاده" مشاور سیاسی محمد باقر قالیباف نیز به توئیت جنجالی آشنا واکنش نشان داد که متن یادداشت قربانزاده به شرح ذیل است؛

1- آقای حسام الدین آشنا که معرف حضورتان هستند. ایشان دانش آموخته دانشگاه امام صادق (ع) هستند که به لباس روحانیت ملبس شدند و در دوره آقای دری نجف آبادی در وزارت اطلاعات معاون ویژه وزیر اطلاعات بودند. از مدیران دانشگاه امام صادق(ع) که البته بعدها بدلایل نامعلومی لباس روحانیت را کنار گذاشتند.  در انتخابات ریاست جمهوری مشاور تبلیغاتی آقای روحانی بودند. اگر پیروزی آقای روحانی را معلول عوامل مختلفی همچون تعدد کاندیداهای اصولگرایان، حمایت آقای هاشمی، موج ضدیت با دولت آقای احمدی نژاد و ... بدانیم نمی توانیم از تاثیرگذاری مناظره های تلویزیونی به راحتی عبور کنیم. و قطعا در مورد این عامل صرف نظر از خود آقای روحانی مشورت تبلیغاتی آقای آشنا نیز سهم عمده ای داشته است. 

2- دو عبارت معروف (سرهنگ - حقوقدان) و (گازانبر- کلید) از مشاوره های معروف آقای حسام الدین اشنا به آقای روحانی در مناظره ریاست جمهوری بوده است. در واقع آقای آشنا ماموریت داشت تا وجهه امنیتی آقای روحانی را تلطیف کند و وجهه رزمندگی و مدیریت ناجای قالیباف را در نظر مردم به وجهه پادگانی و سرهنگی و دیکتاتوری تبدیل کند. لذا در مشاوره قبل از مناظره،‌ به قناری انگ گنجشک زد و گنجشک را جای قناری رنگ کرد! اما این رنگ کردن اگرچه در یک دوره هیجانی جواب داد اما بالاخره هیچ آفتابی پشت ابر نمی ماند.

3- ایشان اخیرا در نوشتار کوتاهی با مطرح شدن نام سردار قاسم سلیمانی به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 96 ، با ناراحتی از رقیب تراشی برای روحانی، بصورت تلویحی با اشاراتی به الفاظ کلید و گازانبر، تهدید کرده است که اگر ایشان هم بیاید در این کارزار سرنوشت قالیباف و رضایی را پیدا می کند. به عبارت صریح تر یعنی من با استفاده از حربه و توان مشاوره ای خودم برای سردار هم اگر بیاید، آشی بپزم که یک وجب روغن داشته باشد! اگرچه مطرح کردن سردار سلیمانی به عنوان نامزد انتخابات بازی برخی اصلاح طلبان است چنانکه اولین بار آقای زیباکلام مطرح کرد، اما بهرحال این تهدید و جسارت آقای آشنا به فرهنگ دفاع مقدس قابل اغماض نیست. 

4- گویا برای آقای آشنا و دوستان ایشان، سردار خوب سرداری است که از جبهه برنگردد. رزمنده خوب رزمنده ای ست که به سیاست کاری نداشته باشد. شاید اگر وضعیت قبل از داعش بود، ایشان هم همچون سلحشور آژانس شیشه ای معتقد بود دهه همه مربی ها گذشته است و نسل رزمنده ها را فقط باید برای آزمایش به ازمایشگاه ها و موزه ها سپرد! حالا اما با خطر داعش احتمالا لطف می کنند و همین قدر حق حیات را برای رزمندگان دفاع مقدس و نسل بعدی آنها قائل هستند که بروند و در سوریه بجنگند و کاری نداشته باشند که فرجام برجام چه می شود. مملکت به کجا می رود؟ و ... بلکه از نظر ایشان دهه دهه توبه کنندگان از لباس روحانیت (به استثنای رییس) و توبه کنندگان از اصول انقلاب است. این همان خطی ست که ادامه اش به تقسیم محراب و منبر به دینداران و سیاست و حکومت برای اهل فن و آشنایان می رسد!

5- آقای مشاور بعید است که نداند با تن پروری و راحت طلبی نمی توان اقتصاد به گل نشسته دولتی و نفتی را نجات بخشید. آقای مشاور بعید است که نداند جهاد فقط رزم نیست و کارزار سیاست و اقتصاد هم مرد میدان می خواهد و اینجا هم سیاستمداران باید مانند مدافعان حرم پشت خاکریز خان طومان شجاع و دلیر و خستگی ناپذیر باشند! 

آقای مشاور! شاید نمی داند، همین که ایشان با آرامش از خانه تا کلاس های جنگ روانی تشریف می برند و برای انتخابات سال 96 آقای روحانی در جلسات نمادسازی و برای رقیبان برنامه ریزی می کنند، از صدقه سری همین به اصطلاح ایشان سرهنگ هاست!

آقای مشاور! شاید نمی داند اما این یک حقیقت محض است که اگر این روحیه جهاد و مبارزه نبود الان ایشان باید به ابوبکر البغدادی مشاوره تبلیغاتی می داد که بهتر است با کدام وسیله مقابل دوربین سر از تن جدا کند!


گفتنی است؛ حسام الدین آشنا در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: بگذاریم حاج قاسم در قله اسطوره ای دفاع از حریم و حرم بماند؛ نگذاریم او را چون محسن و باقر به کارزار کلید و گازانبر بکشانند.