پایان احتمالی فعالیت تلگرام در ایران

از سوی شورای عالی فضای مجازی تصویب شده است  تمامی برنامه های پیام رسان موظفند تا سرورهای خود را به داخل خاک کشورمان منتقل کنند تا تمام اطلاعات شهروندان ایرانی تا تمام اطلاعات شهروندان ایرانی به داخل کشور منقل شوند تا کنون مدیران تلگرام با مسئولین فضای مجازی کشورمان بخوبی تعامل کرده اند امیدواریم در این مقوله نیز این روند تکرار شود و مانع از تعطیلی برنامه تلگرام در ایران گردد.

تعطیلی احتمالی تلگرام

مدیران تلگرام در گذشته مانور بسیار زیادی بر امن و غیر قابل دسترس بودن اطلاعات کاربران برای سایرین  داشته اند البته تا کنون هیچ بیانیه ای از سوی مدیران تلگرام برای موافقت با انتقال سرورهای خود به داخل کشورمان صادر نکرده اند.به نقل از مشیبل، تلگرام یکی از برنامه های محبوب پیام رسان در ایران است. بنابر گزارش ها تلگرام به زودی مجبور خواهد شد اطلاعات کاربران را به مقامات ایرانی تحویل دهد.


در روزهای گذشته شاهد این مسئله بودیم که در حکمی که از سوی شورای عالی فضای مجازی ایران تصویب شده است، تمامی برنامه های پیام رسان موظف هستند ظرف مدت یک سال از سرورهای واقع در داخل کشور استفاده کنند.

بسیاری معتقدند که میدیران تلگرام گفته های پیشین خود را نغض نکرده و با انتقال سرورهای خود به داخل کشور مخالفت خواهند کرد از سویی نیز، نمی توانند بیست میلیون کاربر ایرانی را نادیده بگیرند. این اقدام، به ویژه درمورد تلگرام، بسیار قابل توجه است. تلگرام با توجه به تاکید سازندگان آن در خصوص امنیت بالای این پیام رسان، در ایران محبوبیت زیادی دارد.

یکی از خبرگزاری های دولتی ایران روز یکشنبه اعلام کرد: «شرکت های پیام رسان خارجی فعال در ایران برای تضمین ادامه فعالیت خود، ملزم به انتقال تمامی اطلاعات مرتبط با شهروندان ایرانی به کشور هستند.» انتقال اطلاعات شهروندان ایرانی به داخل کشورمان وظیفه مدیران تلگرام بوده و مسئولین فضای مجازی محق هستند که چنین درخواستی را از مدیران تلگرام داشته باشند.

در ادامه این مطلب آمده است: تلگرام هنوز در این خصوص بیانیه ای منتشر نکرده است، اما با توجه به اظهارات پیشین پاول دورف، موسس و مدیرعامل این شرکت، کاربران تلگرام باید منتظر پایان فعالیت این پیام رسان خارجی در ایران باشند. از سوی دیگر مدیران تلگرام نمی توانند از تعداد بسیار زیاد کاربران ایرانی تلگرام چشم پوشی کنند و پیشی بینی می شود که با این خواسته دولت همکاری داشته باشند.

تلگرام ادعا می‌کند ماهانه 100 میلیون کاربر فعال دارد و روزانه 15 میلیارد پیام را جا به جا میکند. حدود 20 میلیون از این کاربران نیز ایرانی هستند. با انتقال اطلاعات شهروندان ایرانی به سرورهای داخلی، تمام اطلاعات در اختیار دولت قرار خواهد گرفت .

نظر خود را در مورد انتقال اطلاعات شهروندان ایرانی به سرورهای داخلی بیان فرمایید.