آنجلینا جولی
یکی از مشهورترین بازیگران هالیوود، در مقابل رفتار ترامپ مبنی بر مخالف با مسلمانان گفته است که ایرانیان افرادی مهمان نواز و دوست داشتنی هستند و علاقه ویژه ای به این کشور دارم آنجلینا جولی به عنوان سفیر صلح سازمان ملل، در مورد ایرانیان سخنان جالبی بیان کرده است که در ادامه می خواینم

سخنان آنجلینا جولی در مورد ایرانیان

دونالد ترامپ که مخالفت خود را با مسلمانان بصورت علنی بارها بیان کرده است مورد انتقاد بسیاری از افراد در داخل و خارج آمریکا قرار گرفته . هفته گذشته شهردار مسلمان لندن نیز انتقادات شدیدی نسبت به رفتار دشمنانه ترامپ با مسلمانان داشت.آنجلینا جولی بازیگر هالیوود از سیاست‌های دونالد ترامپ انتقاد کرد و ایران را یکی از مهمان نوازترین کشورها برای پناهندگان خواند.
به گزارش خبرنگار اخبار داغ فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آنجلینا جولی از سیاست‌های دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتقاد کرد. او که به‌عنوان نمایندۀ کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در لندن سخن می‌گفت به سخنان ترامپ اشاره کرد و گفت "آمریکا برای تمام مردم جهان ساخته شده که برای آزادی گرد هم جمع شده‌اند، بنابراین شنیدن این حرف‌ها از زبان کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور آمریکا شود سخت است".

آنجلینا جولی همچنین به بحران پناهندگان سوری اشاره و از کم‌کاری سازمان ملل و جامعۀ جهانی انتقاد کرد. او در سخنانش به این نکته اشاره کرد که "در حال حاضر پاکستان، ترکیه، ایران و اتیوپی بیشترین پناهندگان را پذیرفته‌اند و تمام کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی باید به این کار مبادرت ورزند". ایران در سالهای گذشته با گرمی از مهاجران افغان پذیرایی کرده است.

آنجلینا جولی در ادامه گفت زنان و کودکان بیشترین درصد پناهندگان را تشکیل می‌دهند و دولت‌ها باید به‌طور نظام‌یافته فکری برای خروج از بحران پناهندگان بکنند. آنجلینا جولی نسبت به جبه گیری برخی از کشورها نسبت به جذب پناهندگان انتقاد کرده است.

شایان ذکر است دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اخیراً خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان به خاک این کشور شده بود. او ادعا کرده بود فیلمی از لحظات پس از حادثۀ 11 سپتامبر دیده که مسلمانان در حال خوشحالی کردن بوده‌اند. در حالی که این فیلم هیچ‌وقت پخش نشد.