یالثارات الحسین


روزنامه یالثارات الحسین ع که بخاطر چاپ مغاله ای در مورد جشن حافظ و نوشتن تیتر تند علیه بازیگران شرکت کننده در این جشk توقیف شده بود امروز 4 شنبه نیز منتشر شد این روزنامه بازیگران شرکت کننده در جشن حافظ را بخاطر پوشش لباس بانوان شرکت کننده در این مراسم مورد انتقاد شدید قرار اده بود.

به نقل از خبرگزاریها، شماره جدید نشریه «یالثارات» با وجود آنکه لغو مجوز شده است؛ با حکم انتشار موقت قوه قضاییه امروز چهارشنبه 13 مرداد منتشر شد. این روزنامه همچنان بر مطالب قبلی منتشره خود پافشاری کرده و اینبار با تیتر جنجالی غیرت را به فروشنده می فروشیم عریانی جشن حافظ چند؟ منتشر شد

انتشار روزنامه یالثارات

غیرت را به فروشنده می فروشیم عریانی جشن حافظ چند؟

روزنامه یالثارات الحسین ع در شماره قبلی خود انتقاد بسیار تندی نسبت به بازیگران شرکت کننده در جشن حافظ داشته و انها را با عنوان زننده ای خطاب قرار داده بود به همین خاطر و به دلیل استفاده از یک لغت بسیار زننده در تیتر این روزنامه، این خبر با انتقاد شدید جامعه هنری و بازیگران مواجه شد بازیگران بسیاری نسبت به این روزنامه جبهه گرفته و توئیت های بسیاری را در شبکه های مجازی ارسال کردند در همین رابطه شهاب حسینی نیز با نوشتن مطلبی با لحن تند، از روزنامه یالثارات انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛  شماره جدید نشریه «یالثارات» با وجود آنکه لغو مجوز شده است؛ با حکم انتشار موقت قوه قضاییه امروز چهارشنبه 13 مرداد منتشر شد.

امروز همه در صفحه ادب و هنر خود اماجرای جشن حافظ عبور کرده و این بار مطلبی با تیتر غیرت را با «فروشنده» خواهیم فروخ عریانی حافظ کیلویی چند؟؟؟ از فیلم اصغر فرهادی انتقاد کرده است.

«یالثارات» با حکم قضایی و با تیتری در انتقاد به دستگاه قضایی منتشر شد! این روزنامه چندی قبل با انتقاد شدید از بازیگران  بانوان شرکت کننده در جشن حافظ به چاپ رسیده بود که با جبهه گیری بسیاری از هنرمندان و بازیگران نیز مواجه شد. شهاب حسینی نیز از افرادی بود که نسبت به تیتر تند یالثارات الحسین ع انتقاد شدیدی نشان داده بود .
 
این اتفاق در حالی رخ داد که حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هفتگی خود اعلام کرد هفته نامه «یالثارات» توقیف شده و اجازه نشر ندارد، اما در واکنش به این صحبت‌ها مدیر مسئول این هفته نامه اعلام کرد که «یالثارات» با مجوز موقت از سوی قوه قضائیه چهارشنبه منتشر خواهد شد.
 
این شروع یک تقابل دوسویه بین وزارت ارشاد و مقامات قضایی و اختلاف نظر در مورد پرونده این هفته نامه است.سخنگوی وزارت ارشاد در حالی در تاریخ 11 مرداد خبر از توقیف نشریه «یالثارات» داد که این ابهام وجود داشت که وقتی نشریه ای با رای هیات نظارت بر مطبوعات لغو مجوز شده، چگونه رای مجدد بر توقیف آن داده می شود؟
 
این درحالی است که محمد علی وکیلی عضو هیئت نظارت مطبوعات در همان تاریخ 11 مرداد در گفتگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص فعالیت غیرقانونی نشریه «یالثارات» گفت: قبلا این نشریه توقیف بوده است و لغو مجوز نشده بود، ولی اصرار برجرم مرتکب شده کردند و فعالیتشان خلاف قانون است.
 
وی در ارتباط با لغو مجوز این نشریه افزود: پروانه هفته نامه لغو نشده بود. هنوز هیئت نظارت ، جلسه ای تشکیل ندادند که هفته نامه لغو یا توقیف شود. فعالیت این هفته نامه در توقیف است. همان حکم توقیف که قبلا بوده، همچنان وجود دارد و رفع توقیف نشده ولی اقدام کنونی این نشریه نشان می دهد که بر همان دلایل توقیف قبلی اصرار دارد.

«یالثارات» با حکم قضایی و با تیتری در انتقاد به دستگاه قضایی منتشر شد!

سرانجام هفته «یالثارات» منتشر شد اما باز هم وزارت ارشاد توپ را به سمت قوه قضائیه انداخت و سخنگوی ارشاد در گفتگو با یکی از رسانه ها مطرح کرد: هرگونه اقدام جدید درباره این نشریه به شیوه برخورد قوه قضاییه و دادسرای فرهنگ و رسانه با آن بازمی‌گردد زیرا مقامات قضایی حکم بازگشت و اجازه انتشار موقت داده‌اند.
 
نوش آبادی عنوان کرد: هفته گذشته به‌دنبال مقاله‌ای که درباره سینماگران و هنرمندان در این هفته‌نامه منتشر شد، دوباره پرونده تخلف به دادسرا ارسال شد. بعد از آنکه مجوز این نشریه لغو شد مسولان هفته‌نامه «یالثارات» به دادگاه مراجعه کردند و از مسولان قضایی حکم انتشار موقت گرفتند و امروز نیز براساس حکم قضایی منتشر شده است، ولی از نظر ما این نشریه لغو مجوز شده است.
 
با این حال و با انتشار مجدد این نشریه می‌توان دریافت که همچنان اختلاف نظر میان قوه قضائیه و ارشاد ادامه دارد و باید منتظر ماند و دید پس از بررسی های مقامات قضایی چه حکمی برای این هفته نامه صادر خواهد شد؟

نظر شما در مورد انتشار مطالب تند روزنامه یالثارات چیست آیا با انتشار اینچنین تیترهایی موافقید؟