بتازگی و با پیشرفت های سرسام اور علم پزشکی، تکنولوژی های بسیار پیچیده ای به کمک دانشمندان امده تا بتوانند به شناخت بیش از پیش بدن انسان نائل آیند بزرگترین سوال بی پاسخ تاریخ یعنی مرگ، بتازگی رازهایی را برای دانشمندان بازگو کرده است تا شاید معمای حل نشده مرگ نیز حل شود.

کشف رازهای مرگ

از بدو تولد بشر تاکنون، مرگ به عنوان بزرگترین معمای جهان حل نشده و بی پاسخ باقی مانده بود اینکه موجودات در هنگام مرگ چه تجربه ای را احساس می کنند و یا اینکه پس از مرگ به چه شکلی در می آیند و یا کجا می روند.دانشمندان با انجام بررسی‌های علمی و پزشکی احساس افراد را یک دقیقه قبل از مرگ توصیف کردند.

به گزارش  " تانهایت "؛ تا به حال از خود پرسیده‌اید یک دقیقه قبل از مرگ چه احساسی خواهید داشت و در لحظه مرگ به چه فکر خواهید کرد؟ این 2 سوال میان افراد بسیار رایج است و کمتر فردی است که در طول زندگی این موارد را از خود نپرسیده باشد. شما چطور؟ آیا به لحظه مرگ خود فکر کرده اید؟


کشف حالت انسان در لحظه مرگ
گروهی متشکل از پزشکان و شیمی‌دان‌های آمریکایی با انجام آزمایش‌ها و بررسی‌های گسترده بر روی افراد در حال مرگ و یا بازگشته از مرگ نشان دادند که در زمان مرگ و چند دقیقه قبل از آن احساسی شبیه به دیدن فیلم بسیار ترسناک به افراد دست می‌دهد؛ در این شرایط مغز واکنشی از خود نشان می‌دهد که هنگام تماشای فیلم بسیار ترسناک دارد. این تجربه ای است که بسیاری از افراد از مرگ برگشته ان را تجربه کرده اند. شاید خود مرگ ترسناک ترین چیزی باشد که آدمی بتواند تجربه کند.

این گروه علمی ترس را عامل این موضوع می‌داند زیرا هنگام احساس خطر ناخودآگاه ترس به فرد حاکم می‌شود. قسمتی از مغز به نام تالاموس به استرس و فشار روحی بسیار حساس است و در چنین شرایطی با انتشار برخی هورمون‌ها و مواد شیمیایی واکنش نشان می‌دهد.

گفته می‌شود که یک دقیقه قبل از مرگ فرد احساس ترس همراه با پرواز یا برخورد را حس خواهد کرد و در این شرایط هیپوتالاموس سبب انتشار آدرنالین در بدن شده تا بدن را برای واکنش صحیح آماده کند. این تحقیق نشان می‌دهد در بیشتر موارد افراد در لحظه مرگ سعی می‌کنند مانند تماشای فیلم ترسناک فریاد بزنند اما صدایشان به گوششان نمی‌رسد؛ در واقع به گوش هیچ فردی نمی‌رسد زیرا در این لحظه تنفس قطع شده و مغز در حال از کار افتادن است.